transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania
Curs Valutar 14-02-2025 4.7785 lei 4.9773 lei

 



A fost lansat Catalogul Persoanelor Fizice Autorizate click aici pentru detalii

ora exacta

Velicios.ro - vegan, plant based

Imobiliare, real estate

cosuri cadou Gourmetgift

Inele de logodna

Contabilitate Constanta

service frigidere reparatii

Expert Contabil Constanta

Servicii curatenie Cluj

Deblocari usi metalice

Asfaltari Bucuresti

lac de pescuit cluj

Info, blog

reparatie frigidere Bucuresti

Curs Valutar E-ziare.ro


 
Contact & Despre noi
Politica de confidentialitate
SMART financial - © Smart Press
Stocheaza documente in cloud


« click pentru a vizualiza toate articolele de la aceasta categorie
Tipareste acest articol Recomanda acest articol
Adaugat in data de 01-03-2012

Air France pastrează stabila capacitatea zborurilor in programul de vara 2012

Air France pastrează stabila capacitatea zborurilor in programul de vara 2012 În cadrul programului său de zboruri pentru vara 2012, Air France se adaptează condiţiilor de piaţă în continuă schimbare, oferind capacitate stabilă (+0,1%) comparativ cu vara anului anterior. Luând în calcul şi dezvoltarea hub-urilor regionale, creşterea capacităţii este de +1,7%.

Pe zborurile lung-curier, Air France va avea o capacitate de +0,1% şi va creşte activitatea pe rutele din America Latină (+9,7%), Asia (+6,3%) şi Africa (+4,9%).

Air France introduce aeronave Airbus A380 pe ruta Los Angeles, cu frecvenţe săptămânale de 7 zboruri cu aparate Airbus A380 şi 8 zboruri operate cu Boeing 777-200, ce vor înlocui actualele 20 de zboruri efectuate cu Boeing B777-200 şi B777-300.

Compania va lansa pe 11 aprilie o nouă rută, către Wuhan, cu trei zboruri săptămânale cu Boeing 777-200, aceasta fiind cea de-a cincea destinaţie deservită în această ţară. Introducerea unui zbor de noapte pe ruta Beijing – Paris (CDG) contribuie la îmbunătăţirea frecvenţelor către capitala chineză. Capacitatea către Shanghai a fost la rândul său crescută, prin introducerea aeronavelor Airbus A380, ce vor opera 3 dintre cele 14 zboruri săptămânale.

În cazul zborurilor pe distanţe medii, creşterea în activitate se păstrează stabilă (+0,2%) excluzând hub-urile regionale şi se ridică la +6,5% odată cu lansarea bazelor din Marsilia, Toulouse şi Nisa. 23 de rute internaţionale vor fi deservite din aceste oraşe:

Din Marsilia, rutele Barcelona, Berlin, Hamburg, Marrakech şi Veneţia se adaugă celor 12 destinaţii deservite din octombrie 2011.


Din Toulouse, vor fi operate 14 noi rute internaţionale începând cu 1 aprilie 2012: Atena, Berlin, Casablanca, Hamburg, Istanbul, Malaga, Malta, Marrakech, Napoli, Praga, Tunis, Sevilla, Veneţia şi Viena.

Din Nisa, vor fi operate 4 noi destinaţii începând cu 3 aprilie 2012: Atena, Napoli, Tel Aviv şi Veneţia.

Pe parcursul anului 2012, compania va opera pe ruta Bucureşti – Paris 5 zboruri zilnice, dintre care două în code-share cu operatorul român Tarom.

Air France, împreună cu subsidiarele sale regionale Brit Air, City Jet şi Regional, operează 1500 de zboruri zilnic atât în Franţa, cât şi în întreaga lume. Flota sa este compusă din 398 aeronave. În 2004, Air France şi KLM au pus bazele unuia dintre cele mai puternice grupuri din industria aviaţiei. În intervalul 2010-2011, Air France şi KLM au transportat 71,3 milioane pasageri. Cele două companii oferă în momentul de faţă clienţilor acces la o reţea ce cuprinde 254 destinaţii din 124 de ţări din centrele operaţionale de la Paris-Charles de Gaulle şi Amsterdam-Schiphol. Programul de fidelizare FlyingBlue este lider în Europa, cu 19 milioane de membri.

Air France şi KLM sunt membre ale alianţei SkyTeam ce are în componenţă 15 companii aeriene şi pune la dispoziţia clienţilor o reţea de 14500 zboruri zilnice către 926 destinaţii din 173 de ţări din toată lumea..


 » Adauga comentariul tau Comentarii 
 
 
» adauga
Ajay
sper sa se ia masuri, desi eu am ajuns la meuzil noptii de la Frankfurt, dupa un lung drum dinspre Malta si mai avand in fata 7 ore de tren pana la Suceava si ce sa vezi?taxiul pe care l-am comandat printr-o firma din Bucuresti mi-a spus ca nu poate intra si sta undeva pe avarie..nu am mai calatorit noaptea cu avionul de ceva timp, insa acum m-am intristat teribil..aterizasera 5 avioane, full de oameni si taxiuri cu 3,5 km cu nr de Ilfov..Nu pot sa cred ca un aeroport care nu poate asigura pe timp de noapte nici un miloc de transport, nu lasa sa intre alte taxiuri decat cele de la firmele care i-au spaguit pe ei si care practica un tarif triplu mi se pare revoltator
Parsa
Principiul Pareto functioneaza in tot ce facem, in orice nidemou in toata societatea umana. S-a constatat si-n natura in numeroase studii. Am simtit asta in viata mea, pe pielea mea.
« click pentru a vizualiza toate articolele de la aceasta categorie
Tipareste acest articol Recomanda acest articol

Recomanda aceasta pagina 
Daca considerati acest articol interesant il puteti recomanda unui prieten folosind formularul alaturat.
 


Newsletter SMARTfinancial


» reset
TVA
+TVA
» arhiva curs valutar